Somogyi András gusztustalan, fékevesztett kirohanásával végleg kiírta magát a közéletből
Elég volt! Meddig tűrjük még?
Nincs semmi önellentmondás abban, hogy „demokratikus megfigyelés”.
„Miközben több kelet-ázsiai ország is képes volt megfékezni a koronavírus járványt, a nyugati demokráciák inkább felkészületlennek tűnnek ezzel kapcsolatban. Mivel a közegészségügyi stratégiák nagyban függenek a helyi lakosság megfigyelésétől, várhatóan nagy nyomás fog nehezedni a nyugati demokráciákra ilyen irányú kapacitásaik bővítése miatt, hogy könnyebben kivédhessék a jövőbeni járványokat. számos epidemiológus például továbbra is azt prognosztizálja, hogy a közeljövőben olyan influenzajárvány várható, amely tízmilliók halálát okozhatja.
Mint közegészségügyi vészhelyzet, a koronavírus kiválóan megmutatja azoknak a hatékony megfigyelési eszközöknek az erősségeit ilyen esetekben, mint amilyeneket Kína és a hozzá hasonló autoriter rezsimek alkalmaznak. A liberális demokráciáknak meg kell találniuk a módját, hogy hasznot húzzanak a mesterséges intelligencián alapuló megfigyelési módszerekből, miközben azt is garantálják, hogy ezek a technológiák nem sértik meg veszélyesen az egyén jogait.”
(...)
„Nem szabad visszariadniuk a nyugati liberális demokráciáknak attól, hogy erősítsék megfigyelési kapacitásaikat a közegészségügy javítása érdekében. Nincs semmi önellentmondás abban, hogy „demokratikus megfigyelés”. Végül is az USA és az Egyesült Királyság képesek voltak egyidejűleg erősíteni demokratikus intézményrendszerüket és megfigyelési kapacitásaikat. Ami a jövőt illeti, a liberális demokráciáknak azonosítaniuk kellene azokat a koronavírus megfékezése érdekében alkalmazott kelet-ázsiai módszereket, amelyeket megéri ellesni, és ezzel együtt elkerülni a tolakodó megfigyelést. Különösen pedig a kelet-ázsiai intézkedések gyorsaságát és átfogó jellegét lenne érdemes eltanulni."
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.